چگونه با CRM مشتریان را دنبال کنیم؟
1397/05/16

راهکارهای نرم افزاری برای مرکز توجه قرارد دادن مشتریان و دنبال کردن خواسته مشتری برای فروش بیشتر.

مشتری شما باید در مرکز توجهات باشد


نرم افزار سایان بیزینس به شما اجازه می‌‌دهد پروسه‌‌های مهم را بصورت گرافیکی درآورید. رابط‌‌کاربری گرافیکی پتانسیل‌‌های فروش را برجسته می‌‌کند و به تیم فروش این اجازه را می‌‌دهد پیشنهادهای فروش شخصی-سازی شده ارائه بدهد و بدین ترتیب یک تجربه بهتر برای کاربر ایجاد می‌‌کند و وفاداری مشتری را افزایش می‌‌دهد.
    پرتابل B2B، با روش‌‌های بسیار شرکای تجاری شما را در پروسه‌‌های تجاری آنلاین شما ادغام می‌‌کند که مزیت‌‌های رقابتی زیادی به شما می‌‌دهد.
    با  سایان بیزینس شما می‌‌توانید برروی آن چیزی که واقعا در فروش اهمیت دارد تمرکز کنید: فروش!


چرا مشتری مدیریت فروش را تعیین می‌‌کند.


این روزها تیم‌‌های فروش در کمپانی‌‌ها با اندازه متوسط در حال تکیه کردن بر پشتیبانی مدیریت روابط با مشتری (CRM) و سیستم مدیریت اسناد هستند. تجربه نشان داده است: اگرچه استفاده از تکنولوژی بروز دارای اهمیت بالایی در فروش هست، اما به این معنا نیست که شرط لازم و کافی برای این کار می‌‌باشد. بسیاری از کمپانی‌‌ها در حالی که تمرکزشان برروی انطباق دادن تجارتشان با خلاقیت تولید هست، از ارتباط با مشتری غافل شده‌‌اند. در عصر دهکده جهانی، دیگر تنها ارائه یک نمونه محصول خوب کافی نیست. با تغییر دیدی که در رابطه با مشتریان در حال بوجود آمدن است کمپانی‌‌ها دوباره، تغییر دادن ساختارهای فروش خود را در نظر دارند و به فکر توسعه بازاریابی خلاقانه و پروسه‌‌های فروش خود هستند.
    مطالعات نشان می‌‌دهد، بهینه‌‌سازی تجربه مشتری تاثیر بیشتری درآینده برروی استراتژی شرکت نسبت به توسعه محصول و قیمت گذاری خواهد داشت. ساده آن به این معنی است که، فعالیت‌‌های فروش یکباردیگر باید برروی مشتری و کسب اطمینان از رضایت مشتری تمرکز کند.


    چه B2C یا B2B: مشتری حال حاضر شرکت درخواست‌‌های بیشتری دارد، بهتر اطلاع رسانی شده است و بهتر متصل است. این توسعه یک تاثیر عمیق بر فروش  بخصوص در زمینه B2B خواهد داشت. هم اکنون نیمی از کسانی که تصمیمات مربوط به خرید را می‌‌گیرند، کمتر از 35 سال سن دارند- که یک نسل جدید از خریداران با روش‌‌های متفاوت برای ارتباط  برقرار کردن و بدست آوردن اطلاعات هستند. براساس تجربیات شخصی‌‌شان، آن‌‌ها انتظارات بالایی در یک تجربه خرید دارند، که برحوزه تصمیم-گیری آن‌‌ها تاثیر می‌‌گذارد، هنگامی که زمان سفارش دادن می‌‌رسد. آن‌‌ها ترجیح می‌‌دهند برای گرفتن اطلاعات به یک فروشگاه دیجیتالی مراجعه کنند تا یک کاتالوگ چاپ شده، و برای پیدا کردن پیشنهادات از شبکه‌‌های مدیا استفاده می‌‌کنند و برای این موارد از دستگاه‌‌های سیار استفاده می‌‌کنند و انتظار جواب‌‌های فوری دارند. بطور میانگین  پروسه خرید هم اکنون 60% سریعتر از آنی می‌‌باشد که یک کارمند فروش انجام می‌‌دهد. این مسابقه را ضرورتا شرکتی که بهترین محصولی را ارائه می‌‌دهد برنده نمی‌‌شود، بلکه شرکتی که بهترین تجربه را برای مشتری ایجاد می‌‌کند.

 


    این روند نه تنها نیاز به یک پایگاه‌‌داده، که به خوبی در نرم-افزار CRM در حال حفظ و نگهداری است، دارد. بلکه نیاز به یک استراتژی پیچیده دیجیتالی برای برنامه‌‌ریزی فروش، هزینه‌‌ها و مدیریت پیشنهاد دارد. بازاریابی، IT و فروش بطور موثر و خیلی نزدیک در آینده برای دستیابی به مشتری در مراحل اولیه خرید و گرفتن اطلاعات مناسب از کانال‌‌های مناسب باید با یکدیگر همکاری کنند.
    خبر خوب این است که فروش مقدار زیادی از دیجیتالی سازی سود خواهد برد – بوسیله کانال‌‌های جدید فروش  و تکنولوژی‌‌های جدید. بطور مثال رفتار و خواسته‌‌های مشتری‌‌های بالقوه می‌‌تواند بسیار دقیق‌‌تر از قبل بخاطر برنامه‌‌ریزی BI و منابع‌‌داده مانند دنبال کننده‌‌ها در وب‌‌سایت‌‌ها آنالیز شود. از آنجایی که اطلاعات مشتری در سیستم CRM متمرکز شده است، کارمندان فروش بطور خیلی موثر و بهتری برای جلسات آماده شوند – این کار در زمانی که در حال حرکت هم هستند، با سیستم سیار می‌‌توانند انجام بدهند. بازاریابی سیار می-تواند به یک مزیت تجاری بسیار مهم تبدیل بشود، زیرا تیم شما این قابلیت را پیدا می‌‌کند که به تمام اطلاعات مورد نیاز و اسناد بدون توجه به زمان و مکان دستیابی پیدا کنید که این باعث می‌‌شود تیم شما یک قدم از تیم‌‌های دیگر جلوتر باشد.


    این یک حقیقت است که بهینه‌‌سازی فروش از طریق استراتژی‌‌های خلاقانه و ابزار بروز، پایه‌‌های موفقیت فروش در آینده است. تصمیمات خرید بوسیله دیجیتال‌‌سازی در حال شخصیت گرفتن است. – خواه شرکت شما با آن همراه باشد یا نباشد.

SayanBusiness
نظرات
بخش بعدی بخش قبلی

توسعه و توزیع محصول

توسعه ی محصول به معنی ارتباط برقرار کردن با مشتری است و...

ادامه مطلب

مدیریت قیمت در برنامه ریزی بازاریابی

می توان گفت تعیین قیمت یکی از حساس ترین مراحل بازاریابی است...

ادامه مطلب

فاز تاکتیکال در برنامه ریزی بازاریابی

این چهار اصل به عنوان بازاریابی"چهارP " شناخته می شوند. برای داشتن...

ادامه مطلب