چرا به یک سیستم مدرن ERP نیاز دارید؟
1397/05/15

عبور از پروسه های دستی و دستیابی به یک سیستم هوشمند نرم افزاری.

ERP چندین دهه است که در زمینه تولید در راستای دادن استراتژی و به عنوان یک نرم‌‌افزار کمکی به کار گرفته می‌‌شود. بیشتر شرکت‌‌ها با سیستم‌‌های ERP غریبه نیستند و بسیاری از آن‌‌ها برای سالیان متمادی از ERP استفاده کرده‌‌اند و نتایج مثبتی گرفته‌‌اند.
این واضح است که شرکت‌‌های تجاری برای مدت زمانی نامحدود نمی-توانند از یک سیستم ERP استفاده کنند. طول عمر این سیستم‌‌های ERP می‌‌تواند تا چندین سال باشد، اما در نهایت باید جایگزین بشوند. سازمان‌‌هایی که عمر مفید سیستم ERPشان به پایان رسیده و شرکت‌‌های کوچک و جدید که پیش از این از چنین سیستمی استفاده نکرده‌‌اند باید آگاه باشند که چه زمانی جایگزینی یا یک آپدیت بزرگ نیاز است.
کمبود تنوع در ناحیه‌‌های مختلف عملیاتی، نشان دهنده نیاز به یک سیستم جدید و مدرن ERP می‌‌باشد. در اینجا چندین ناحیه را نشان می‌‌دهیم که تصمیم گیرنده‌‌ها باید به دقت توجه کنند:


زمان پروسه‌‌های دستی گذشته است


بجزء برای ثروتمندترین، بزرگترین و پیشرفته‌‌ترین شرکت‌‌های چند ملیتی، کامل سازی اتوماسیون پروسه‌‌های تجاری یک گزینه واقع‌‌بینانه نیست. اگرچه وجود دارد ناحیه‌‌هایی که حتی کوچکترین تولیدی‌‌ها می-توانند با از بین بردن کارهای بیش از اندازه یا بدون نیاز، دستی نفع ببرند. مانند شیوه‌‌هایی که به کارکنان اجازه می‌‌دهد که بروظایف اصلی خود تمرکز کنند تا اینکه بر روی اینکه آیا عدد صحیح را در مورد تعداد منابع استفاده شده را صحیح نوشته‌‌اند یا خیر. ERP نه تنها ردگیری منابع را در لحظه ممکن و آسان‌‌تر می‌‌سازد، همچنین کمک می‌‌کند این اطلاعات دقیق و پایدار باشند. این درست است که مهم نیست کارمندان در چه زمانی و محلی ممکن است به این اطلاعات نیاز داشته باشند.
    فعالیت‌‌هایی که با ERP می‌‌توانیم برروی آن‌‌ها تاثیر بگذاریم فقط موارد تکراری و قابل کاهش نیستند. با قابلیت‌‌هایی که سیستم‌‌های نرم‌‌افزاری ERP دارند و در تمام طول شرکت درگیر شده‌‌اند. بسیاری از دپارتمان‌‌های دیگر از مزیت‌‌های آن برخوردار می‌‌شوند. کارمندان از بخش حسابداری گرفته تا پست‌‌های مدیریتی می‌‌توانند از اطلاعاتی یکسان برای بینشی بهتر در طرح‌‌ریزی‌‌های دقیق استفاده کنند.

 


مسائل مربوط به سازگاری نرم‌‌افزار


    یک سیستم ERP که به درستی پیاده‌‌سازی و نگهداری شده است، یک طول عمر مفید به کمپانی هدیه می‌‌دهد. با این حال هر سیستمی در نهایت نیاز به جایگزینی دارد هرمقدار هم که موثر باشد. پشتیبانی از نرم‌‌افزار و تعویض قطعات سخت‌‌افزاری به معنی آن است که حفظ و نگهداری چنین پلتفرمی در طولانی مدت مشکل می‌‌باشد.
    قبل از اینکه بسیاری از مشکلات مهم در هنگام استفاده از سیستم قدیمی‌‌تر رخ بدهند، بسیاری از مسائل هستند که بطور تصادفی رخ می‌‌دهند. بسیار دشوار و در عمل غیر ممکن است، ادغام یک خط تجاری یا ماشین جدید با کارگاه. سرورهای جدید و کارگاه‌‌های کاری باید یک درجه از مهندسی معکوس داشته باشند تا سیستم‌‌های قدیمی را در حالت کار کردن نگاه دارند. یک سیستم ERP قدیمی بیشتر یک مشکل است تا یک گره‌‌گشا. همانطور که پروسه‌‌های دستی برای اثر بخشی چنین نرم‌‌افزاری صرف می‌‌شوند، مشکلات مربوط به سازگاری به آرامی اما قطعا بوجود می‌‌آیند. 
بیشتر بیزینس‌‌ها نمی‌‌خواهند از سیستم فعلی‌‌شان خیلی زود بگذرند، این یک سری از اعمال محتاطانه است. اما هنگامی که مشکلات شروع به وجود آمدن می‌‌کنند، تولید و سودآوری هر دو ضربه خواهند خورد. توسعه یک سری از اعمال و بودجه‌‌بندی برای یک سیستم ERP جدید هنگامی که سیستم هنوز مشغول به کار است یک روش معقولانه و موثر است. علاوه بر این بیزینس‌‌ها می‌‌توانند برای کمک به جستجو برای یک شریک با تجربه در زمینه ERP بگردند که به آن‌‌ها در برنامه‌‌ریزی برای تراکنش‌‌ها و انتخاب یک استراتژی مناسب قبل از اینکه مشکلات شروع به افزایش کند کمک می‌‌کند.

 

SayanBusiness
نظرات

توسعه و توزیع محصول

توسعه ی محصول به معنی ارتباط برقرار کردن با مشتری است و...

ادامه مطلب

مدیریت قیمت در برنامه ریزی بازاریابی

می توان گفت تعیین قیمت یکی از حساس ترین مراحل بازاریابی است...

ادامه مطلب

فاز تاکتیکال در برنامه ریزی بازاریابی

این چهار اصل به عنوان بازاریابی"چهارP " شناخته می شوند. برای داشتن...

ادامه مطلب