چگونه با CRM مشتریان را دنبال کنیم؟

چگونه با CRM مشتریان را دنبال کنیم؟

راهکارهای نرم افزاری برای مرکز توجه قرارد دادن مشتریان و دنبال کردن خواسته مشتری برای فروش بیشتر.


مشتری شما باید در مرکز توجهات باشد


نرم افزار سایان بیزینس به شما اجازه می¬دهد پروسه¬های مهم را بصورت گرافیکی درآورید. رابط¬کاربری گرافیکی پتانسیل¬های فروش را برجسته می¬کند و به تیم فروش این اجازه را می¬دهد پیشنهادهای فروش شخصی-سازی شده ارائه بدهد و بدین ترتیب یک تجربه بهتر برای کاربر ایجاد می¬کند و وفاداری مشتری را افزایش می¬دهد.
    پرتابل B2B، با روش¬های بسیار شرکای تجاری شما را در پروسه¬های تجاری آنلاین شما ادغام می¬کند که مزیت¬های رقابتی زیادی به شما می¬دهد.
    با  سایان بیزینس شما می¬توانید برروی آن چیزی که واقعا در فروش اهمیت دارد تمرکز کنید: فروش!


چرا مشتری مدیریت فروش را تعیین می¬کند.


این روزها تیم¬های فروش در کمپانی¬ها با اندازه متوسط در حال تکیه کردن بر پشتیبانی مدیریت روابط با مشتری (CRM) و سیستم مدیریت اسناد هستند. تجربه نشان داده است: اگرچه استفاده از تکنولوژی بروز دارای اهمیت بالایی در فروش هست، اما به این معنا نیست که شرط لازم و کافی برای این کار می¬باشد. بسیاری از کمپانی¬ها در حالی که تمرکزشان برروی انطباق دادن تجارتشان با خلاقیت تولید هست، از ارتباط با مشتری غافل شده¬اند. در عصر دهکده جهانی، دیگر تنها ارائه یک نمونه محصول خوب کافی نیست. با تغییر دیدی که در رابطه با مشتریان در حال بوجود آمدن است کمپانی¬ها دوباره، تغییر دادن ساختارهای فروش خود را در نظر دارند و به فکر توسعه بازاریابی خلاقانه و پروسه¬های فروش خود هستند.
    مطالعات نشان می¬دهد، بهینه¬سازی تجربه مشتری تاثیر بیشتری درآینده برروی استراتژی شرکت نسبت به توسعه محصول و قیمت گذاری خواهد داشت. ساده آن به این معنی است که، فعالیت¬های فروش یکباردیگر باید برروی مشتری و کسب اطمینان از رضایت مشتری تمرکز کند.


    چه B2C یا B2B: مشتری حال حاضر شرکت درخواست¬های بیشتری دارد، بهتر اطلاع رسانی شده است و بهتر متصل است. این توسعه یک تاثیر عمیق بر فروش  بخصوص در زمینه B2B خواهد داشت. هم اکنون نیمی از کسانی که تصمیمات مربوط به خرید را می¬گیرند، کمتر از 35 سال سن دارند- که یک نسل جدید از خریداران با روش¬های متفاوت برای ارتباط  برقرار کردن و بدست آوردن اطلاعات هستند. براساس تجربیات شخصی¬شان، آن¬ها انتظارات بالایی در یک تجربه خرید دارند، که برحوزه تصمیم-گیری آن¬ها تاثیر می¬گذارد، هنگامی که زمان سفارش دادن می¬رسد. آن¬ها ترجیح می¬دهند برای گرفتن اطلاعات به یک فروشگاه دیجیتالی مراجعه کنند تا یک کاتالوگ چاپ شده، و برای پیدا کردن پیشنهادات از شبکه¬های مدیا استفاده می¬کنند و برای این موارد از دستگاه¬های سیار استفاده می¬کنند و انتظار جواب¬های فوری دارند. بطور میانگین  پروسه خرید هم اکنون 60% سریعتر از آنی می¬باشد که یک کارمند فروش انجام می¬دهد. این مسابقه را ضرورتا شرکتی که بهترین محصولی را ارائه می¬دهد برنده نمی¬شود، بلکه شرکتی که بهترین تجربه را برای مشتری ایجاد می¬کند.

 


    این روند نه تنها نیاز به یک پایگاه¬داده، که به خوبی در نرم-افزار CRM در حال حفظ و نگهداری است، دارد. بلکه نیاز به یک استراتژی پیچیده دیجیتالی برای برنامه¬ریزی فروش، هزینه¬ها و مدیریت پیشنهاد دارد. بازاریابی، IT و فروش بطور موثر و خیلی نزدیک در آینده برای دستیابی به مشتری در مراحل اولیه خرید و گرفتن اطلاعات مناسب از کانال¬های مناسب باید با یکدیگر همکاری کنند.
    خبر خوب این است که فروش مقدار زیادی از دیجیتالی سازی سود خواهد برد – بوسیله کانال¬های جدید فروش  و تکنولوژی¬های جدید. بطور مثال رفتار و خواسته¬های مشتری¬های بالقوه می¬تواند بسیار دقیق¬تر از قبل بخاطر برنامه¬ریزی BI و منابع¬داده مانند دنبال کننده¬ها در وب¬سایت¬ها آنالیز شود. از آنجایی که اطلاعات مشتری در سیستم CRM متمرکز شده است، کارمندان فروش بطور خیلی موثر و بهتری برای جلسات آماده شوند – این کار در زمانی که در حال حرکت هم هستند، با سیستم سیار می¬توانند انجام بدهند. بازاریابی سیار می-تواند به یک مزیت تجاری بسیار مهم تبدیل بشود، زیرا تیم شما این قابلیت را پیدا می¬کند که به تمام اطلاعات مورد نیاز و اسناد بدون توجه به زمان و مکان دستیابی پیدا کنید که این باعث می¬شود تیم شما یک قدم از تیم¬های دیگر جلوتر باشد.


    این یک حقیقت است که بهینه¬سازی فروش از طریق استراتژی¬های خلاقانه و ابزار بروز، پایه¬های موفقیت فروش در آینده است. تصمیمات خرید بوسیله دیجیتال¬سازی در حال شخصیت گرفتن است. – خواه شرکت شما با آن همراه باشد یا نباشد.


نظرات
ارسال نظر