چرا به یک سیستم مدرن ERP نیاز دارید؟

چرا به یک سیستم مدرن ERP نیاز دارید؟

عبور از پروسه های دستی و دستیابی به یک سیستم هوشمند نرم افزاری.


ERP چندین دهه است که در زمینه تولید در راستای دادن استراتژی و به عنوان یک نرم¬افزار کمکی به کار گرفته می¬شود. بیشتر شرکت¬ها با سیستم¬های ERP غریبه نیستند و بسیاری از آن¬ها برای سالیان متمادی از ERP استفاده کرده¬اند و نتایج مثبتی گرفته¬اند.
این واضح است که شرکت¬های تجاری برای مدت زمانی نامحدود نمی-توانند از یک سیستم ERP استفاده کنند. طول عمر این سیستم¬های ERP می¬تواند تا چندین سال باشد، اما در نهایت باید جایگزین بشوند. سازمان¬هایی که عمر مفید سیستم ERPشان به پایان رسیده و شرکت¬های کوچک و جدید که پیش از این از چنین سیستمی استفاده نکرده¬اند باید آگاه باشند که چه زمانی جایگزینی یا یک آپدیت بزرگ نیاز است.
کمبود تنوع در ناحیه¬های مختلف عملیاتی، نشان دهنده نیاز به یک سیستم جدید و مدرن ERP می¬باشد. در اینجا چندین ناحیه را نشان می¬دهیم که تصمیم گیرنده¬ها باید به دقت توجه کنند:


زمان پروسه¬های دستی گذشته است


بجزء برای ثروتمندترین، بزرگترین و پیشرفته¬ترین شرکت¬های چند ملیتی، کامل سازی اتوماسیون پروسه¬های تجاری یک گزینه واقع¬بینانه نیست. اگرچه وجود دارد ناحیه¬هایی که حتی کوچکترین تولیدی¬ها می-توانند با از بین بردن کارهای بیش از اندازه یا بدون نیاز، دستی نفع ببرند. مانند شیوه¬هایی که به کارکنان اجازه می¬دهد که بروظایف اصلی خود تمرکز کنند تا اینکه بر روی اینکه آیا عدد صحیح را در مورد تعداد منابع استفاده شده را صحیح نوشته¬اند یا خیر. ERP نه تنها ردگیری منابع را در لحظه ممکن و آسان¬تر می¬سازد، همچنین کمک می¬کند این اطلاعات دقیق و پایدار باشند. این درست است که مهم نیست کارمندان در چه زمانی و محلی ممکن است به این اطلاعات نیاز داشته باشند.
    فعالیت¬هایی که با ERP می¬توانیم برروی آن¬ها تاثیر بگذاریم فقط موارد تکراری و قابل کاهش نیستند. با قابلیت¬هایی که سیستم¬های نرم¬افزاری ERP دارند و در تمام طول شرکت درگیر شده¬اند. بسیاری از دپارتمان¬های دیگر از مزیت¬های آن برخوردار می¬شوند. کارمندان از بخش حسابداری گرفته تا پست¬های مدیریتی می¬توانند از اطلاعاتی یکسان برای بینشی بهتر در طرح¬ریزی¬های دقیق استفاده کنند.

 


مسائل مربوط به سازگاری نرم¬افزار


    یک سیستم ERP که به درستی پیاده¬سازی و نگهداری شده است، یک طول عمر مفید به کمپانی هدیه می¬دهد. با این حال هر سیستمی در نهایت نیاز به جایگزینی دارد هرمقدار هم که موثر باشد. پشتیبانی از نرم¬افزار و تعویض قطعات سخت¬افزاری به معنی آن است که حفظ و نگهداری چنین پلتفرمی در طولانی مدت مشکل می¬باشد.
    قبل از اینکه بسیاری از مشکلات مهم در هنگام استفاده از سیستم قدیمی¬تر رخ بدهند، بسیاری از مسائل هستند که بطور تصادفی رخ می¬دهند. بسیار دشوار و در عمل غیر ممکن است، ادغام یک خط تجاری یا ماشین جدید با کارگاه. سرورهای جدید و کارگاه¬های کاری باید یک درجه از مهندسی معکوس داشته باشند تا سیستم¬های قدیمی را در حالت کار کردن نگاه دارند. یک سیستم ERP قدیمی بیشتر یک مشکل است تا یک گره¬گشا. همانطور که پروسه¬های دستی برای اثر بخشی چنین نرم¬افزاری صرف می¬شوند، مشکلات مربوط به سازگاری به آرامی اما قطعا بوجود می¬آیند. 
بیشتر بیزینس¬ها نمی¬خواهند از سیستم فعلی¬شان خیلی زود بگذرند، این یک سری از اعمال محتاطانه است. اما هنگامی که مشکلات شروع به وجود آمدن می¬کنند، تولید و سودآوری هر دو ضربه خواهند خورد. توسعه یک سری از اعمال و بودجه¬بندی برای یک سیستم ERP جدید هنگامی که سیستم هنوز مشغول به کار است یک روش معقولانه و موثر است. علاوه بر این بیزینس¬ها می¬توانند برای کمک به جستجو برای یک شریک با تجربه در زمینه ERP بگردند که به آن¬ها در برنامه¬ریزی برای تراکنش¬ها و انتخاب یک استراتژی مناسب قبل از اینکه مشکلات شروع به افزایش کند کمک می¬کند.

 


نظرات
ارسال نظر