فاز تاکتیکال در برنامه ریزی بازاریابی
1398/05/15


فناوری اطلاعات

این چهار اصل به عنوان بازاریابی"چهارP " شناخته می شوند. برای داشتن استراتژی بازاریابی مناسب باید این چهار اصل به درستی بررسی شوند. چالش پیش روی صاحبان کسب و کار و متخصصین صنعتی، تشخیص روش مناسب برای هر بخش و ایجاد هماهنگی بین همه ی بخشها در برنامه ی کلی است.

بعد از تکمیل فرایند STP، دید کاملی از ماهیت هدف، ویژگی های رقیب و موقعیت خود در بازار داریم. 4 اصل زیر برای اجرای برنامه ی تاکتیکال در نظر گرفته می شود. (چهار P)

  • محصول

محصول می­تواند یک کالا و یا ارائه­ ی خدمات خاصی باشد. همزمان با تولید محصول باید فاکتورهای مختلفی مثل اسم، بسته­ بندی، موارد استفاده و ایمنی هنگام استفاده را در نظر گرفت. همچنین باید چگونگی معرفی محصول به یک بازار مشخص نیز بررسی شود. باید مشخص شود که محصول دقیقا نیازهای چه گروهی از مصرف ­کننده­ ها (مثلا اساتید، خانه­ دارها صاحبان مشاغل، دانش ­آموزها و ...) را برطرف خواهد کرد.

 

  • قیمت

قیمت محصول باید به درستی تعیین شود. اگر قیمت بالا باشد بخش زیادی از خریداران بالقوه را از دست خواهیم داد. و اگر بیش­ از حد کم باشد، در سوددهی دچار مشکل خواهیم شد. ضمن اینکه باید برای تعیین قیمت فاکتور رقابت را هم در نظر گرفت. بعضی از مدل­های قیمت­ گذاری رایج، مجموع قیمت تمام شده و سود را در­نظر می­گیرند، که در آن درصد مشخصی از هزینه­ ی تولید محصول به آن اضافه می­شود. در روش بعد قیمت براساس ارزش محصول که توسط مصرف­ کننده­ ها تعیین می­شود مشخص می­شود. روش دوم معمولا برای کالاهای لوکس گران­قیمت مورد استفاده قرار می­گیرد.

 

  • جایگاه

جایگاه به معنی کانال­های توزیع محصول است.، یعنی محیط ­هایی که محصول در آن­ها به بازار عرضه می­شود. به­ عنوان مثال محل فروش کالا در سایت­های اینترنتی، اینترنت است و محصول مستقیما برای مشتری ارسال می­شود. در کسب­ و­کارهایی مثل تولید مواد غذایی، محل فروش، فروشگاه­ های عمده فروشی است و بعد از آن­ عرضه به فروشگاه ­های خرده فروشی است.

 

  • ترویج و توسعه

ترویج و توسعه­ ی محصول به­ معنی افزایش آگاهی برای شناخته شدن توسط مشتری­ های بالقوه است. بازاریابی شناخته­ شده­ ترین روش توسعه است، استفاده از رسانه­ هایی مثل رادیو، تلوزیون، روزنامه و  مجلات، وبسایت­ ها نیز به ­عنوان واسطه­ های بازاریابی شناخته می­شوند. دلایل توسعه و ترویج می­تواند معرفی به یک بازار جدید، بهبود نام یا تصویر برند و یا معرفی یک محصول جدید باشد. ترویج مناسب محصول می­تواند نیاز جدیدی را در مصرف ­کننده ایجاد کند که منجر­به فروش بیشتر می­شود.

در مقالات آینده به بسط موضوعات بیان شده خواهیم پرداخت.

لازمه­ ی موفقیت در هر کسب ­وکار داشتن برنامه ­ی مشخص است. بازاریابی هم از این قاعده مستثنی نیست. برای تعریف یک استراتژی بازاریابی قدرتمند باید اصول بازار و بازاریابی را بررسی و تئوری­های مختلف را مطالعه کرد و با توجه به محصول، یک نقشه­ ی عملکردی جامع به دست آورد.

 

منبع                       

    http://tinobusiness.com/4-basic-principles-of-marketing/

SayanBusiness
نظرات
بخش بعدی بخش قبلی

توسعه و توزیع محصول

توسعه ی محصول به معنی ارتباط برقرار کردن با مشتری است و...

ادامه مطلب

مدیریت قیمت در برنامه ریزی بازاریابی

می توان گفت تعیین قیمت یکی از حساس ترین مراحل بازاریابی است...

ادامه مطلب

4 اصل مهم در استراتژی بازاریابی

4 اصلی که بازاریابان حرفه ای دنیا برای ایجاد استراتژی خود به...

ادامه مطلب