چند نکته برای انتخاب نرم افزار

چند نکته برای انتخاب نرم افزار

قدم اول اطمینان از شناسایی صحیح نیازهای خودتان


بیایید این حقیقت را بپذیریم ، در حالی که بسیاری از شرکت های ساختمانی هنوز از Excel برای مدیریت پروژه های خود و ردیابی حجم جزئیات یک کار واحد استفاده می کنند. نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی هر روز محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

اگر چه ، شرکتهای زیادی نرم افزار مدیریت پروژه ارائه میدهند و می توانند به اجرای سریعتر و دقیق تر فعالیتهای پروژه کمک کنند . اما به نظر می رسد انتخاب صحیح یکی از آنها آسان نیست.

 

نیازها را مشخص کنید

یکی از مهمترین عواملی که باید برای انتخاب نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی مناسب در نظر بگیرید. اطمینان از شناسایی نیازهای خودتان است ، ویژگی های یک محصول که بیشترین تناسب را با فعالیت شما دارد تعیین کنید.

 

رابط کاربری و تجربه کاربری

با توجه به این واقعیت که نرم افزار مدیریت ساخت ممکن است دارای امکانات پیشرفته ای باشد ، در ابتدا درک و مدیریت آن ، نیاز به تمرکز و توجه بیشتری دارد.

در این میان ، اهمیت انتخاب رابط کاربری و تجربه کاربری مناسب بسیار است . اطمینان حاصل کنید  UX و UI  نرم افزاری که خریداری می کنید سازگار با گوشی های موبایل باشد و از طراحی های روز دنیا پیروی کند . محیط های تعاملی ( Collaboration ) در نرم افزار های سازمانی بخاطر تشابه ظاهری با شبکه های اجتماعی و پیغام رسان ها که همه تجربه کار با آنها را دارند ، فراگیر شده.

دیگر خود را درگیر ؛ منو ، پنجره  و  فرم  نکنید. محیط های تعاملی جذابیت های بسیاری برای مدیریت اسناد ارائه میدهند ، همچنین مذاکره و گفت و گو از طریق  متن  و  صدا  بهترین روش انتقال اطلاعات ، تشریح برنامه ها و اعمال نظر مدیران برای حل مسائل است.

 

خدمات پشتیبانی

هنگامی که شرکت شما ، شروع به استفاده از یک نرم افزار کاملاً جدید می کند ، در ابتدا ویژگیها و امکانات بسیاری باید تنظیم گردد. همچنین جلسات آموزش به پرسنل نیز باید برگذار شود.

از این رو ، توافق درباره سطح خدمات پشتیبانی حیاتی است. حتما در ابتدای عقد قرارداد مذاکرات لازم را انجام دهید و برای حصول اطمینان ، حداقل با یکی از مشتریان شرکت نرم افزاری تماس بگیرید.

دقت کنید که شرکت نرم افزاری ، تجربه کافی در مدل تجاری و استراتژی کسب و کار شما داشته باشد.

بی فایده نیست اگر سوالات زیر را ، از خود و همکارنتان بپرسید ؛

# رایانش ابری  یا  نرم افزار نصب شده در سرور محلی شرکت ، کدام بهتر است ؟

با توجه به شرایط اقتصادی امروز و هزینه سخت افزارها ، خرید سرور مناسب برای استقرار زیرساخت های نرم افزاری عدد قابل توجهی می شود اما برای صاحبان مشاغل که به دنبال پایداری سیستم و حداکثر امنیت هستند، توجیه پذیر است . علاوه بر آن هزینه اجاره ماهیانه سرویس های ابری در طولانی مدت مرقون به صرفه نیست.

از سوی دیگر ، خرید تجهیزات مناسب نیاز به مشاوره تخصصی و دریافت بازخورد بعد از استقرار سیستم نرم افزاری دارد.

به همین علت ، شرکت سایان ، سرویس ابری در اختیار شما قرار میدهد تا قبل بدون صرف هزینه های هنگفت سخت افزاری ، سازمان خود را مکانیزه کنید.

 

# چه کسی بهترین گزینه برای تصمیم گیری نهایی است ؟

در حالی که صاحبان مشاغل ، امور مالی شرکت خود را می فهمند . مدیران پروژه نیز الزامات و توانایی های اجرایی را بخوبی درک میکنند.

اما دانش هر دوی آنها از فناوری اطاعات محدود است ، آنها درگیر مسائل روزمره فناوری اطلاعات نیستند و حتی ممکن است از هیچ نرم افزاری استفاده نکنند. علاوه بر این نمی توانند بطور کامل کیفیت یک سیستم نرم افزاری را ارزیابی کنند.

در مقابل مدیر فناوری اطلاعات نحوه عملکرد و رفتار نرم افزار، تکنولوژی های بکار رفته ، مزایا و معایب و بطور کلی درباره بهترین روش استفاده مطالعات تخصصی داشته.

ترفند این است که مدیران ارشد و پروژه ، در جلسات مشورتی لیست نیازهای خود را مطرح کنند تا فایل RFP یا همان مستندات نیازمندیها ، در مواجهه با شرکتهای نرم افزاری راهنمای مدیران فناوری اطلاعات قرار بگیرد.

 

با اینکه تمام نکات مذکور ، برای انتخاب نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی ضروری است. اما موارد دیگری  نیز وجود دارد، از جمله هزینه که عامل تعیین کننده ای است . برای بررسی  کامل این نکات و مشاوره تخصصی ، با ما در تماس باشید


نظرات
ارسال نظر